آذربایجان به‌خاطر داشتن شهدای محراب به خود می‌بالد
آذربایجان به‌خاطر داشتن شهدای محراب به خود می‌بالد
امام جمعه تبریز، آذربایجان را به‌خاطر داشتن شهدای محراب و شهدای 29 بهمن و دفاع مقدس، دیار سربلند ایران خواند و گفت: شهید مدنی نماد مطالبه‌گری اخلاق‌مدارانه در تاریخ انقلاب اسلامی است.

امام جمعه تبریز، آذربایجان را به‌خاطر داشتن شهدای محراب و شهدای ۲۹ بهمن و دفاع مقدس، دیار سربلند ایران خواند و گفت: شهید مدنی نماد مطالبه‌گری اخلاق‌مدارانه در تاریخ انقلاب اسلامی است.

به گزارش آذرپرس ؛ حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید مدنی در گلزار شهدای وادی رحمت با بیان اینکه آذربایجان و ایران مرهون تلاش‌های شهدای محراب تبریز است گفت: تاریخ هرگز فداکاری‌های شهیدان طباطبایی و مدنی را در بحبوهه مبارزات انقلاب اسلامی فراموش نمی‌کند.
آل هاشم با بیان اینکه عده‌ای مطالبه‌گری را با فحش و تهمت و توهین اشتباه گرفته‌اند، یادآور شد: امروز شهید مدنی بهترین نماد مطالبه‌گری است چراکه به ما آموخت مطالبه‌گری با اخلاق اسلامی، ‌انصاف و عدالت معنا پیدا می‌کند.
وی در ادامه سخنان خود از شورای شهر تبریز خواست نماد و المان شهیدان مدنی و طباطبایی را در محل شهادت آنان طراحی و نصب نمایند.
امام جمعه تبریز از فرایند انتخاب استاندار برای آذربایجان‌شرقی و طرح نام‌های کوچک برای مسئولیت‌های اجرایی به شدت انتقاد کرد و گفت: تبریز به قدری کوچک شده که هرکس یک رزومه دستش گرفته و خود را استاندار معرفی می‌کند!
امام جمعه تبریز تصریح کرد: تبریز و آذربایجان که در روزگار نه چندان دور نقش تعیین کننده در انقلاب و سال‌های پس از آن داشت، جایگاه خود را از دست داده است.
آل هاشم یادآور شد: اینجا دیار شهید باکری‌ها، ستارخان‌ها و باقرخان‌ها است و ما از وزیر محترم کشور می‌خواهیم افرادی را به عنوان استاندار، فرماندار و عوامل اجرایی انتخاب نمایند که در شان و جایگاه این خطه باشد.