اولین جلسه ستاد استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تبریز برگزار شد
اولین جلسه ستاد استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تبریز برگزار شد
اولین جلسه ستاد استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تبریز با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و اکثریت اعضاء برگزار شد.

اولین جلسه ستاد استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در تبریز با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و اکثریت اعضاء برگزار شد.
به گزارش آذرپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، با انتشار فراخوان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اولین جلسه ستاد استانی این جشنواره با حضور شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ رحمان ابراهیمی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و اعضای ستاد استانی جشنواره برگزار شد.
شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این جلسه با تاکید بر اهمیت و اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی علاوه بر تاثیر عمیق معنوی بر مخاطبان از طریق الگوگیری از زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع)، باعث افزایش سرانه مطالعه در استان نیز می شود.
شهرام خدایی با اشاره به تغییر زمان بندی برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۲۲ خردادماه تا اول آبانماه ۱۴۰۰ افزود: افزایش فرصت شرکت علاقمندان در این جشنواره فرصت منتغمی است تا با برنامه ریزی فعالیت های مختلف ترویجی و تبلیغی شرایط را برای شرکت حداکثری مردم استان در این جشنواره فراهم نمود.
خدایی ضمن تقدیر از ستادهای برگزاری جشنواره رضوی در سال های گذشته افزایش سالانه آمار شرکت کننده در این جشنواره را مثبت ارزیابی کرده و گفت: اتنظار می رود تمامی ارکان اداره کل کتابخانه های عمومی استان اعم از کتابداران، رابطین فرهنگی، روسای شهرستان و همکاران ستادی در افزایش سطح کمی و کیفی برگزاری جشنواره در یازدهمین دوره آن تلاش مضاعف نمایند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تلاش برای جذب حداکثری مشارکت های مادی و معنوی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی استان، فعالیتهای گسترده تبلیغاتی در سطح شهری و کتابخانه ای، فراهم آوری شرایط نرم افزاری و سخت افزاری مناسب در کتابخانه ها برای برگزاری جشنواره، برگزاری جلسات توجیهی مختلف برای کتابداران، پایش روزانه آمار شرکت کننده و بررسی عملکرد کتابخانه ها و کتابداران در این زمینه را از جمله فعالیتهای مورد انتظار از ستاد برشمرد.
در پایان این جلسه اعضای ستاد استانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان نیز ضمن بیان تجربیات خود از برگزاری دوره های قبلی جشنواره، به ارائه پیشنهادات و راهکارهایی جهت انجام بهتر یازدهمین دوره جشنواره پرداختند.