حل مشکل آب ۱۵۰ واحد تولیدی آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم
حل مشکل آب ۱۵۰ واحد تولیدی آذربایجان شرقی در دولت سیزدهم
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: در ۱۵ ماه سپری شده از خدمت دولت سیزدهم مشکل بیش از ۱۵۰ واحد کوچک و بزرگ صنعتی، شهرک‌های صنعتی، مجتمع‌های گلخانه‌ای مدرن و پرورش ماهی در این استان رفع شده است.

به گزارش آذرپرس ؛ مهندس یوسف غفارزاده گفت: از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا پایان آبان‌ماه امسال، مشکل سه واحدگلخانه‌ای مدرن و ۳۲ واحد پرورش ماهیان سردابی استان رفع شده است.
وی اعلام کرد: در شهرستان هشترود به تعداد ۵۰ مورد، شهرستان ملکان ۳۸ مورد، شهرستان میانه ۳۴ مورد و شهرستان بناب ۱۹ مورد مشکلات آبی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی رسیدگی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی همچنین گفت: در ١۵ ماهه دولت سیزدهم با تخصیص چهار میلیون مترمکعب آب برای مصارف شرب در آذربایجان شرقی موافقت شده است.

غفارزاده اظهار کرد: از ابتدای شهریورماه ۱۴۰۰، برای تخصیص آب مصارف شرب و بهداشت شهری و روستایی و تأمین کمبود آب در شهرها و روستاها به تعداد ۳۷ مورد و با مجموع تخصیص حدود چهار میلیون متر مکعب موافقت شده است.

وی افزود: موافقت با حفر سه حلقه چاه با میزان برداشت هر کدام ۲۵ لیتر در ثانیه جهت تأمین کمبود آب شرب شهر تبریز در زمان‌های بحرانی، موافقت با تخصیص آب به ۲ حلقه چاه با مجموع تخصیص ۱.۵ میلیون متر مکعب برای تأمین کمبود آب شرب شهر جدید سهند و تخصیص آب به مجتمع های روستایی در شهرستانهای هشترود، میانه، کلیبر در ۱۵ ماه گذشته اتفاق افتاده است.
میزان تولید سالانه آب شرب شهری و روستایی در استان آذربایجان شرقی حدود ۳۳۰ میلیون مترمکعب است که ۷۵ درصد تامین آب شرب استان از طریق آب منطقه ای و ۲۵ درصد نیز از طریق چاه های شرکت آب و فاضلاب تامین می شود.

حل مشکل آب حل مشکل آب