دشمنان روحیه ملت ایران را درک نکرده‌اند
دشمنان روحیه ملت ایران را درک نکرده‌اند
فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه ملت ایران از امتحان اخیر هم به مانند گذشته سربلند بیرون آمدند، گفت: دشمنان هنوز هم روحیه این ملت را درک نکرده‌اند.

به گزارش آذرپرس به نقل از ایرنا ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلیزاده در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه مراغه افزود: ملت شریف ایران در وقایع اخیر به توطئه، تحریف و فراخوان دشمن گوش فرا ندادند و شبهه‌افکنی و شایعه‌پراکنی آنان را برنتابیدند.

وی با تاکید بر اینکه عمق فتنه اخیر به واسطه نقش‌آفرینی نیروهای اطلاعاتی روزبه‌روز بیشتر مشخص می‌شود، اضافه کرد: دشمن با تکیه بر ۳۱ سال تبلیغ و تهاجم فرهنگی تلاش کرد تا به نتیجه مورد دلخواهش برسد اما بار دیگر در برابر عظمت این ملت متوقف شد.

وی با بیان اینکه رهبری ۳۱ سال پیش تهاجم فرهنگی را مطرح کرده بودند، بیان کرد: دشمنان به دنبال نتیجه‌بخشی این سه دهه تبلیغ و شبهه‌افکنی رسانه‌ای بودند و بار دیگر ناکام ماندند.

به گفته وی ملت شریف ایران اسلامی به خوبی می‌دانند که اگر به شبهه‌افکنی دشمنان گوش فرا دهند، اصلی‌ترین ضربه به اسلام می‌خورد زیرا ایران تنها منادی اسلام حقیقی است و ملت هم قدر این حرم را می‌دانند.

وی اضافه کرد: در وقایع اخیر، عواملی که از خارج کشور به ایران آمده بودند، می‌خواستند وضعیت کشورمان را به وضعیت سوریه تبدیل کنند اما دشمنان تا حدی احمق هستند که نمی‌دانند که ایران به رهبری امام خامنه‌ای در برابر چنین توطئه‌هایی کم نمی‌آورد.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا نیروهای مسلح کشورمان با اغتشاشگران به صورت جدی برخورد نمی‌کنند؟ ادامه داد: بیشتر این افراد جوانان خودمان هستند که فریب خورده‌اند و بر همین اساس نیز با آنان مدارا می‌شود.

وی به صبر و بردباری عوامل انتظامی و بسیجیان در مقابله با اغتشاشگران اشاره و بیان کرد: جامعه بسیجیان آذربایجان‌شرقی در وقایع اخیر ۶۹ زخمی و یک شهید داده اما راضی نیست یک نفر از جوانان ایران اسلامی آسیب ببیند.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: این جوانان به واسطه حضور در فضای مجازی از مسیر خود منحرف شده‌اند و وقتی اسناد و مدارکی مبنی بر توطئه‌افکنی دشمنان را می‌بینند، اظهار ندامت می‌کنند.

سردار عباسقلیزاده تصریح کرد: به غیر از دشمنان اصلی و عناصر تکفیری، هیچ فرد دیگری در ایران علیه نظام اقدام نمی‌کند؛ هرچند که نارضایتی‌هایی هم داشته باشد.

وی از ملت انقلابی ایران اسلامی خواست تا بیشتر از گذشته در کنار هم باشند و اجازه ندهند تا دشمن با سوءاستفاده از برخی نارضایتی‌ها، اقشار دیگری را تحریک کند.

وی همچنین تبیین واقعیت‌ها و صبر و شکیبایی در برابر مشکلات اقتصادی را خواستار شد و افزود: توطئه دشمنان باید تبیین شود تا گرانی و مشکلات بهانه قرار نگیرد.