رونمایی نشریه انگلیسی از پنج ستاره ایران مقابل انگلیس
رونمایی نشریه انگلیسی از پنج ستاره ایران مقابل انگلیس
نشریه معتبر دیلی میل از پنج ستاره تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر رونمایی کرد.

نشریه معتبر دیلی میل از پنج ستاره تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر رونمایی کرد.

به گزارش آذرپررس ؛ نشریه انگلیسی دیلی میل در آستانه جام جهانی از پنج ستاره تیم ملی ایران در قطر رونمایی کرد و آنها را بازیکنان سرنوشت ساز تیم کارلوس کی‌روش معرفی کرد.

این نشریه نوشت: ایران یکی از هم‌گروهان انگلیس در گروه دوم رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، روز جمعه توانست با یک گل اروگوئه را از پیش رو بردارد. حضور کارلوس کی‌روش دستیار سابق سرالکس فرگوسن در منجستریونایتد باعث تقویت آنها شده است. در اینجا اینجا از پنج بازیکن تاثیرگذار ایران در قطر که در نخستین بازی مقابل انگلیس در ترکیب به میدان خواهند رفت، رونمایی می‌کنیم چرا که بزرگترین تهدید ایران حضور این بازیکنان برجسته است.

مهدی طارمی:

ستاره پورتو در سه فصل گذشته به طور مداوم هم برای پورتو گلزنی می‌کند و هم در ترکیب این تیم پاس گل می‌دهد. اگر چه این بازیکن بیشتر به دلیل قیچی برگردان مقابل چلسی در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شناخته می‌شود. او همراه با لوییز دیاز که به لیورپول آمده، عوامل موفقیت پورتو در مسابقات فصل‌های گذشته پورتو بودند.

طارمی که جزو نفرات موثر تیم ملی است، یکی از سه نفر خط حمله ایران خواهد بود. البته او سردار آزمون هم در کنار خود در نوک حمله می‌بیند.

سامان قدوس:

مهاجم برنتفورد هم با توجه به عملکرد خوبی که مقابل اروگوئه داشت، نشان داد که یکی از تهدیدهای اصلی در ترکیب ایران خواهد بود. او هم حمله منجر به گل ایران را طرح‌ریزی کرد و هم یک پاس به مهدی ترابی داد که باعث ایجاد یک موقعیت جدی شد.

شاید تراکم بازیکن در تیم برنتفورد موجب شده او خیلی اوقات روی نیمکت تیمش هم دیده نشود که این شاید روی تصمیم کی‌روش هم برای استفاده از او تاثیرگذار باشد اما او می‌تواند در پست پشت مهاجم مهره موثری برای کی‌روش و تیمش باشد.

سعید عزت‌الهی:

این هافبک بلندقد و قوی هافبکی است که سربالا بازی می‌کند و قدرت انتقال توپ بالایی دارد. او به عنوان یک جوان به اتلتیکو مادرید رفت اما شرایط برای او چندان خوب پیش نرفت. او مدتی هم در عضویت ردینگ بود که مصدومیت اجازه نداد خودش را نشان دهد. این جوان ۲۵ ساله بازیکنی است که چشم‌نواز بازی می‌کند و مرکز زمین ایران را در اختیار دارد.

علیرضا بیرانوند:

این یک جنگ بین دو دروازه‌بان است که درون دروازه ایران قرار بگیرند. جنگ بین بیرانوند و پیام نیازمند اما برای شروع احتمال دارد که بیرانوند درون دروازه قرار بگیرد. بازیکنی که در جام جهانی روسیه پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرد. این دروازه بان ۳۰ ساله درخشش چشم‌گیری مقابل اروگوئه داشت. او در سال ۲۰۱۶ توانست با پرتاب بلند رکورد گینس بلندترین پرتاب دست را در بازی مقابل کره جنوبی از آن خود کند.

محمد حسین کنعانی زادگان:

مدافعی که هیچگاه در لیگ‌های بزرگ دنیا بازی نکرد اما بازیکنی است که در قلب دفاع ایران می‌تواند برای گرث ساوگیت دردسر ایجاد کند. مهم ترین ویژگی او خستگی ناپذیربودن این بازیکن و جنگندگی اوست. این بازیکن با وجود اینکه برای یک تیم قطری بازی می‌کند اما در بازی برابر اروگوئه مقابل لوییز سوارز و داروین نونیز یک پیروز کامل بود.