طرح کتابخانه گردی در ۵ کتابخانه عمومی منتخب آذربایجان شرقی برگزار می شود
طرح کتابخانه گردی در ۵ کتابخانه عمومی منتخب آذربایجان شرقی برگزار می شود
طرح کتابخانه گردی در روزهای ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه، در كتابخانه های عمومي منتخب سراسر كشور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش آذرپرس ؛ شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: این طرح در روزهای ۱۶ تا ۱۸ اسفندماه، در کتابخانه های عمومی منتخب سراسر کشور با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه‌ های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و زمینه سازی مناسب به منظور ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف معرفی کتابخانه‌ها و تبدیل آنها به پایگاه فعال فرهنگی و اجتماعی طرح ملی کتابخانه گردی را برگزار می کند.

خدایی با اشاره به اینکه این طرح فقط در کتابخانه های عمومی مناطق زرد و آبی از لحاظ شیوع اپیدمی کرونا برگزار خواهد شد افزود: کتابخانه های عمومی مرکزی، پروین اعتصامی و شهریار شهرستان تبریز، کنابخانه اوحدی شهرستان مراغه و کتابخانه پیامبر اعظم(ص) شهر جدید سهند در شهرستان اسکو آماده میزبانی از علاقه مندان خواهند بود.

وی افزود: در این روز همه کسانی که علاقه مند به عضویت در کتابخانه های عمومی سراسر استان باشند، کارت عضویت رایگان کتابخانه را دریافت خواهند کرد.

خدایی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع کتابخانه گردی موجب افزایش مخاطبان کتابخانه ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: در گذشته عمده خدماتی که به مردم ارائه می کردند، خدمات فنی و محدود به امانت کتاب بود، اما در چند سال گذشته برنامه های فرهنگی و اجتماعی که به کتاب خوان شدن مردم کمک می کند در نهاد کتابخانه ها موضوعیت پیدا کرده و باعث شده توجه قشر بیشتری از مردم به کتابخانه ها جلب شود .

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی