عملیات احداث فاز ۳ و ۴ شبکه پایاب سهند به زودی آغاز می‌شود
عملیات احداث فاز ۳ و ۴ شبکه پایاب سهند به زودی آغاز می‌شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی فاز سه و چهار شبکه پایاب سهند در قالب طرح مشارکت با سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش آذرپرس به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی ؛ مهندس یوسف غفارزاده در جلسه کمیته راهبری شبکه پایاب سهند، اظهار کرد: فاز سه و چهار شبکه پایاب سهند را به مساحت ۲۰۰۰ هکتار و با همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: تفاهم نامه اجرای این طرح با آمادگی کتبی سرمایه گذار مربوطه، هفته آینده در استانداری امضا خواهد شد.

وی در خصوص جزئیات این طرح، گفت: بر اساس این طرح مشارکتی، اراضی، محل انتقال آب، ایستگاه پمپاژ، خط انتقال آب به داخل مزرعه و … همگی مشخص بوده و در قالب یک پکیج توسط سرمایه گذار عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی ادامه داد: در این راستا بین کشاورز و سرمایه گذار و بین شرکت آب منطقه‌ای و سرمایه گذار تفاهم نامه منعقد می‌شود تا سرمایه گذار پس از اتمام شبکه، طی مدت قرارداد که معمولا چهار یا پنج ساله خواهد بود، تمامی هزینه و سود اجرای این طرح را دریافت کند و پس از پایان این مدت، شبکه را تحویل کشاورزان دهد.

غفارزاده خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه‌ای ناظر بر اجرای این طرح خواهد بود و نقشه راه احداث شبکه به همراه تجهیزات نصب شده بایستی بر اساس استانداردهای تعیین شده این شرکت توسط سرمایه گذار تهیه شود و تجهیزات باید کیفیت بالایی داشته باشند. با انجام این امر، طرح احداث شبکه‌های پایاب که پیش از این معمولا به یک دهه می‌رسید، اکنون حداکثر طی پنج سال تمام خواهد شد.

وی افزود: وزیر نیرو در جلسه‌ای با حضور مدیران عامل تمامی شرکت‌های آب منطقه‌ای، آب فاضلاب و برق کشور که سیاست گذاری وزارت نیرو را مشخص می‌کرد، این طرح احداث شبکه پایاب با مشارکت سرمایه گذار را به عنوان سیاست کلی وزارتخانه مطرح و از استان ما تشکر کرد و این طرح را به عنوان طرح ملی نام برد که پس از این تمامی استان‌های کشور می‌توانند این طرح را اجرا کنند.

وی گفت: نخستین گام اجرای این طرح در شبکه آیدوغموش با مساحت ۱۰۰۰ هکتار اجرا شده که در اردیبهشت ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید و دومین گام آن نیز شبکه سهند است.

عملیات احداث

عملیات احداث