محموله دارویی و تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران به غزه ارسال می‌شود
محموله دارویی و تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران به غزه ارسال می‌شود
دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: از محل کمک‌های مردمی که برای مردم غزه جمع آوری شده است، کمک هایی در مرحله اول تا سقف ۱۰۰ هزار دلار، اختصاص داده می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: از محل کمک‌های مردمی که برای مردم غزه جمع آوری شده است، محموله دارویی و تجهیزات پزشکی در مرحله اول تا سقف ۱۰۰ هزار دلار، اختصاص داده می شود.

به گزارش آذرپرس ؛ محمدحسن قوسیان مقدم درباره بحران جدید در غزه، گفت: از ابتدای بحران جدید در سرزمین های اشغالی و در غزه، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پیرامون دفاع از غیرنظامیان، فعالیت های خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در جلسه روز گذشته هیات حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که جمعیت‌های ملی کشورهای مختلف حضور داشتند، موضوع غزه مطرح شد و جمعیت هلال احمر فلسطین استمداد بین المللی را در سایت فدراسیون اعلام و درخواست کمک کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت های ملی در سراسر دنیا با هم مراودات و ارتباطاتی دارند و وقتی که یکی از جمعیت های ملی از لحاظ حوادث طبیعی آسیب می بیند یا در معرض مخاصمات ملی و بین المللی قرار می گیرد مابقی جمعیت ها در حد توان خود کمک می کنند، تصریح کرد: با توجه به وضعیت حال حاضر غزه، تعداد زیادی از مردم بر اثر عملیات نظامی رژیم صهیونیستی مجروح شده اند که بر این اساس استمداد از سوی جمعیت هلال احمر فلسطین منتشر شد و این استمداد عمدتا در زمینه تامین سرم، داروهای اورژانسی، تجهیزات پزشکی و آمبولانس است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه صبح امروز، جمعیت هلال احمر تصمیم گرفت تا کمک‌های خود را برای جمعیت هلال احمر غزه ارسال کند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر از همه افراد خیر، نیکوکار و نوع دوست کشورمان دعوت کرد تا در این عمل خداپسندانه، جمعیت هلال احمر را یاری کنند.

به گفته وی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از محل کمک‌های مردمی که برای مردم غزه جمع آوری شده بود، کمک هایی را در مرحله اول تا سقف ۱۰۰ هزار دلار اختصاص می دهد و در روزهای آینده با کمک مردم مسلمان ایران، کمک های بیشتری را جمع آوری و با تهیه تجهیزات پزشکی، داروها و سرم و سایر اقلام دارویی مورد نیاز، برای جمعیت هلال احمر فلسطین ارسال خواهیم کرد.

دکتر قوسیان مقدم با تاکید بر اینکه مردم ایران علی رغم اینکه از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار ندارند اما زمانی که استمداد منتشر شود، مردم کمک خواهند کرد، افزود: تا زمانی که مردم کمک کنند ما آماده ارسال محموله های کمکی هستیم. خیرین و نیکوکاران بسیاری برای کمک به مردم مظلوم غزه با جمعیت هلال احمر تماس گرفته و برای کمک های مردمی و تامین تجهیزات درمانی اعلام آمادگی کرده اند، به همین خاطر هلال احمر ایران به فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و همچنین جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد تا کمک‌ها را به محض آماده شدن به آن ها خواهیم رساند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانک ملت، کد USSD ستاره ۱۱۲ مربع و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ به نام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از امروز به منظور جمع آوری کمک‌های مردمی برای مردم غزه اختصاص پیدا کرده است.

محموله دارویی و تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران به غزه ارسال می‌شود