ناظمی رسماً چهاردهمین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی شد
ناظمی رسماً چهاردهمین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد در حکمی «سیدقاسم ناظمی» را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی منصوب کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد در حکمی «سیدقاسم ناظمی» را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی منصوب کرد.

به گزارش آذرپرس؛ در آیینی با حضور حجه‌الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی، علی غیاثی، مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و جمعی از مقام های دولتی و فعالان عرصه فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی، آیین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این آیین که امروز در تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر محمد محمدپور، مدیرکل فقید این اداره کل، دکتر “سیدقاسم ناظمی”  به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی معرفی شد .

سیدقاسم ناظمی، شاعر، نویسنده و از چهره‌های شناخته‌شده فرهنگ، هنر و رسانه است که سال‌هاست در نهادهای فرهنگی تهران مشغول خدمت است. او متولد ۱۳۴۷ در تبریز و فارغ‌التحصیل ارتباطات فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی دوره دکترای ارتباطات است.

ناظمی، نخستین مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و پایه‌گذار بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری از قبیل  «جشنواره تابستانی»، «جشنواره ملی عکس فیروزه» و «جایزه ادبی خط سوم» در تبریز است. وی در دوره‌ای نیز معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران بوده‌است.

علاوه‌بر این، وی در اتفاقات منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی حوزه‌ فرهنگ و هنر هم نقش‌های مهمی را ایفا کرده است.

در سوابق رسانه‌‌ای ناظمی هم سردبیری برخی مجلات و هفته‌نامه‌ها،عضویت در نخستین هیأت منصفه مطبوعات آذربایجان شرقی، تاسیس خبرگزاری شهریارنیوز دیده می‌شود. وی هم‌اکنون مدیر مسوول فصلنامه نامه اشراق با گرایش فلسفه، حکمت و علوم انسانی است.

«خداحافظ سردار» مهم‌ترین اثر تالیفی ناظمی است که به روایت‌ها و خاطراتی از سردار عاشورایی آذربایجان، سرلشکر پاسدار شهید مهندس مهدی باکری پرداخته ‌است. این کتاب عنوان کتاب سال دفاع از مقدس را در سال ۱۳۷۶ از آن خود کرده است. باغ ملکوت، روح فرات، گیرنده منطقه جنگی و زیر چتر فردا از دیگر تالیفات مکتوب وی است.

برای مشاهده عکس‌های بیشتر اینجا کلیک کنید.