پیروان ادیان الهی در ایران با صلح و دوستی کنار هم زندگی می‌کنند
پیروان ادیان الهی در ایران با صلح و دوستی کنار هم زندگی می‌کنند
خلیفه کل ارامنه آذربایجان در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: تمام دنیا بداند پیروان ادیان الهی به بهترین صورت ممکن در ایران کنار هم زندگی می‌کنند.

به گزارش آذرپرس ؛ اسقف اعظم گریگور چیفتچیان در این دیدار اظهار کرد: در برهه کنونی دنیا تنها راهکار ادیان مختلف برای این که بتوانند کار جهان را با آرامش به پیش ببرند، دوستی و همراهی و همکاری است.

وی با بیان اینکه باید تمام دنیا بداند پیروان ادیان الهی به بهترین صورت ممکن در ایران در کنار هم زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به سرمنزل مقصود، گفت و گو و تعامل بین ادیان بهترین گزینه است.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با تاکید بر اینکه روابط مسالمت‌آمیز بین پیروان دین اسلام و دین مسیحیت و سایر ادیان الهی در ایران برای همگان روشن و مبرهن است، افزود: سیاستی که صهیونیزم در پیش گرفته ایجاد خلل در این همراهی و همزیستی مسالمت‌آمیز است و نمونه‌ آن ایجاد اختلاف در جنوب لبنان و تلاش برای تسرّی آن به ایران است.

چیفتچیان با اشاره به اینکه خود فرزند شهید است، جایگاه شهدا در ایران اسلامی را بسیار مهم و شایسته برشمرد و گفت: ارج و قرب و ارزشی که برای شهید در ایران قائل هستند در کل دنیا مثال زدنی است.

وی در این دیدار همچنین خواستار همراهی و همکاری اداره کل و سایر نهادهای فرهنگی مرتبط برای بهره‌برداری از موزه ارامنه در خلیفه‌گری شد.

بصیرت هموطنان ارمنی در رویدادهای مختلف کشور ارزشمند است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی هم در دیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان‌ گفت: بینش صحیح و بصیرت هموطنان ارمنی در رویدادهای مختلف کشور ارزشمند است.

“سیدمحمد حسین بلاغی” در این دیدار اظهار کرد: ادیان الهی در واقع همه نشات گرفته از ذات اقدس الهی است و نور واحدی است که شعاع آن در جهان منتشر شده است.

وی افزود: تمام ادیانی که در راه تعالی بشر و تقویت مکارم اخلاقی و انسانی گام برمی‌دارند ارزشمند و قابل احترام هستند.

بلاغی با اشاره به اینکه سیاست، عرصه جدانشدنی از دین است اما سیاست‌زدگی در دین جریانی نادرست است و در رفتار صهیونیزم متجلی شده است، گفت: صهیونیست‌ها با حضور و مداخله در امور منطقه برادری‌ها را نشانه گرفته‌اند.

وی در ادامه به حضور بصیرت‌مدارانه و آگاهانه هموطنان ارمنی در ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری تشخیص به موقع و عمل بهنگام در برهه‌های مختلف زمینه‌ساز پیروزی و تداوم انقلاب و این بینش صحیح و بصیرت در رویدادها و مناسبت‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است.

بلاغی اظهار امیدواری کرد تا وحدت و همراهی و همدلی بین ادیان در مسیری که به ظهور موعود ختم می‌شود ادامه یابد و با ظهور مصلح جهانی دنیا به آرامش برسد.