کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند
کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند
همزمان با آغاز هفته کتاب، مدیرکل، کارکنان و کتابداران استان آذربایجان شرقی با حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

همزمان با آغاز هفته کتاب، مدیرکل، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

به گزارش آذرپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، همزمان با آغاز بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مدیرکل، کارکنان و کتابداران استان آذربایجان شرقی با حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در این دیدار با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به کتاب و کتابخوانی گفت: علیرغم پیشرفت های دیجیتالی و گسترش روزافزون فضاهای مجازی هیچ چیز جای کتاب و انس با کتاب را نمی گیرد. انس با کتاب شادی و طراوتی ذاتی در خود دارد که روح را جلا و روان را پرورش می دهد. اسلام دین اندیشه و معرفت است و این آیین آسمانی ما است که پرچمدار کتاب و کتابخوانی در تمدن بشری است.

نماینده ولی فقیه در استان، گسترش کتابخوانی را ضرورتی اجتماعی دانست و افزود: کتاب به فرد یا گروه خاصی تعلق ندارد و عموم مردم باید کتابخوانی و حضور در کتابخانه را نیاز خود بدانند و در این میان همه سازمان ها و برنامه ریزان فرهنگی وظیفه دارند برای ایجاد میل و انگیزه به کتاب خوانی و تسهیل شرایط دسترسی به کتاب به ویژه کتاب خوب در جامعه گام بردارند.

امام جمعه تبریز، با تاکید بر نقش مطالعه در توسعه و رشد همه جانبه کشور بیان داشت: ایجاد و تحکیم بنیان های تمدن نوین اسلامی و پیشرفت و تحولی که مورد نظر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است در سایه صعود همه افراد جامعه به قله کمال و ارزش های والای انسانی و اسلامی صورت خواهد گرفت و این تنها زمانی روی خواهد داد که علم و دانش و به تبع آن کتاب به عنوان ابزار بیان و انتقال آن، جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، با تقدیر از فعالیت کتابداران کتابخانه های عمومی استان در تولید محتوا در فضای مجازی و به ویژه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: آنچه در مدیریت فضای مجازی به آن نیاز داریم تولید محتوای خوب برای اقشار مختلف جامعه جهت تبیین الگوی زندگی ایرانی- اسلامی است که از این طریق بتوان در مقابل تهدیدات و نفوذ غرب ایستاد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند، خواستار تشکیل گروه های مطالعاتی برای بررسی سیرهای مطالعاتی دوره های مختلف تاریخی و سیاسی ایران و جهان شد .
گفتنی است، در ابتدای این دیدار شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی در دوران اپیدمی کرونا، فرایند واکسیناسیون کتابداران و بازگشایی کامل کتابخانه ها و برنامه های کتابخانه های عمومی استان در هفته کتاب سال ۱۴۰۰ ارائه کرد.

کتابخانه های عمومی پایگاه های اجتماعی برای رجوع اقشار مختلف جامعه هستند