یکصدا و همدل از مواضع ایران در برابر آمریکا دفاع می‌کنیم
یکصدا و همدل از مواضع ایران در برابر آمریکا دفاع می‌کنیم
خطیب نماز جمعه تبریز مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا را منتفی دانست و تاکید کرد: ما نتیجه شیرین خنثی‌سازی تحریم در صنایع دفاعی را چشیده‌ایم و اکنون نوبت خنثی‌سازی تحریم ها در عرصه اقتصادی است.

خطیب نماز جمعه تبریز مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا را منتفی دانست و تاکید کرد: ما نتیجه شیرین خنثی‌سازی تحریم در صنایع دفاع را چشیده‌ایم و اکنون نوبت خنثی‌سازی تحریم ها در عرصه اقتصادی است.

به گزارش آذرپرس؛ حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه با رفع کامل تحریم ها برجام تداوم دارد، گفت: خروج ترامپ از توافقنامه برجام کار بایدن را راحت کرده است و رئیس جمهور جدید آمریکا با تحریم ها بازی سیاسی به راه انداخته است.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «برجام هیچ خاصیتی برای ما ندارد مگر اینکه به رفع تحریم‌ها بیانجامد و بدون آن نه برجام و نه بازگشت آمریکا به برجام تاثیر ندارد»، اضافه کرد: آمریکا می‌تواند با این شرایط به برجام برگردد و مذاکرات فقط باید در موضوعات هسته‌ای و در قالب ۵+۱ باشد.

امام جمعه تبریز مذاکرات دو جانبه ایران و آمریکا را منتفی دانست و تاکید کرد: ما نتیجه شیرین خنثی‌سازی تحریم در صنایع دفاعی را چشیده‌ایم و اکنون نوبت خنثی‌سازی تحریم ها در عرصه اقتصادی است و مسئولان باید در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری از این مسیر و خطوط ترسیمی ایشان خارج نشوند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به توهم حداکثری بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت: بایدن در حال حاضر با ساختار چند بعدی از تحریم‌ها علیه ایران مواجه است چرا که ترامپ از برجام خارج شد و هزینه تشدید تحریم و خروج از برجام را برای خود و حزبش خرید و کار بایدن را راحت کرده است و حالا بایدن نه می تواند تحریم جدیدی علیه ایران وضع کند و نه علاقه‌ای برای رفع تحریم‌ها دارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: بهترین راه برای بایدن بازی با تحریم ها و تعلل در اعمال سیاست‌های خود در این زمینه است تا به خیال خود ایران را در حالت انتظار قرار دهد و بعد از مدتی چند تحریم کم اثر را رفع کند و با چند امتیاز دهی برجامی به برجام برگردد و در نهایت برجام ۲ و سه را مطرح و به نوعی شرط گذاری برای رفع تحریم ها را مطرح کند.

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر یکصدایی و همدلی در دفاع از مواضع کشورمان در شرایط کنونی و در برابر آمریکا گفت: آمریکا بدنبال دادن امتیارات ناچیز برای واداشتن ایران به انفعال و اجماع‌سازی در اروپا و شورای امنیت و آژانس است، از این رو  در شرایط کنونی باید از تمام مسئولان ارشد و میانی، رسانه‌ها و نخبگان کشور یک صدای واحد شنیده شود و هیچ کسی حق ندارد علامت از ضعف و نشان از وادادگی در رفتار خود بروز دهد که موجب جسارت دشمن شود و در این میان مسئولان سه قوه نقش اول را دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: برجام تنها با رفع فوری تحریم‌ها قابل تداوم بوده و بدون آن هیچ خاصیتی ندارد.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به عدم تصویب کلیات طرح شفافیت آراء در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح با ۱۵۳ رأی موافق، ۶۳ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از دستور جلسه مجلس شورای اسلامی خارج شد و فقط سه رأی می‌خواست تصویب شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با قدردانی از ۱۵۳ نماینده که برای طرح شفاف سازی آرای نمایندگان رأی موافق دادند، خاطرنشان کرد: رییس مجلس شورای اسلامی مطرح کرده است که این طرح با رد ایرادات احتمالی دوباره به مجلس باز می‌گردد.

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه های این هفته با اشاره به مناسبت های تقویمی؛ روز نیروی هوایی ارتش  را یادآور شد و گفت: بیعت همافران ارتش با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در روز ۱۹بهمن کمر طاغوت را شکست و رژیم شاهنشاهی را که به آنها امید داشتند، نا امید کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رشادت ها و جانفشانی های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۸ سال دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: این نیرو در دوران دفاع ۸ ساله قلب دشمن را چندین بار هدف قرار داد که نتیجه آن  تسریع پیروزی ها در عملیات ها بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با تاکید بر طرح دستاوردهای انقلاب در گرامیداشت های دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گفت: ایران اسلامی به برکت انقلاب امروز در اوج استقلال سیاسی و نظامی قرار دارد و همچنین به برکت این انقلاب فرهنگی، معنویت جامعه و جوانان ارتقاء و کرامت بانوان ایرانی اعتبار دینی و اسلامی گرفت که باید این دستاوردها و دستاوردهای علمی و پژوهشی در جامعه تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه راهپیمایی ۲۲بهمن اظهار داشت: امسال راهپیمایی ۲۲بهمن به صورت خودرویی و در مسیرهای مشخص شده برگزار می شود.

امام جمعه تبریز رویداد فاخر فرهنگی هفته اخیر در استان را یادآور شد و گفت: از پشت صحنه ساخت سریال های «شهید مهدی باکری» و «جلال۲» در تبریز بازدید کردم که هریک در نوع خود نکات آموزنده دارد و به رویدادهای تاریخی تبریز در انقلاب و بعد از آن میپردازد. وی با تقدیر از دست اندرکاران این ۲ سریال گفت: سریال جلال ۲ به همت صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ساخته میشود.

اهل تقوا با پرهیز از گناه در اطاعت خداوند هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: متقین؛ پرهیزکار، ذاکر، عالم و عامل به دانش خویش و از جهالت به دور است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به ریشه های گناهان گفت: حرص و طمع، غضبناک بودن، حسد و شهوت از ریشه های گناهان است که معصومین علیهم السلام از اینها مبّرا هستند.

خطیب نماز جمعه اضافه کرد: تمام دنیا زیر نگین امام معصوم است، از این رو ریشه های گناه در حیات آنها معنی ندارد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هرکس درجه ایمان بالاتری دارد، تقوای بیشتری هم دارد، ادامه داد: اگر تقوای کسی بیشتر باشد عبادتش خالص تر است و کسی که خالصانه عبادت میکند به خداوند متعال نزدیک تر است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به خطبه ۲۸نهج البلاغه و نشانه های متقین گفت: قلب و زبان اهل تقوا به یگانگی خداوند، عصمت پیامبر و معصومین علیهم السلام شهادت میدهد و شکرگزار نعمت های الهی است. وی تاکید کرد: متقین نماز را از روی رفع تکلیف اقامه نمیکنند.

 

یکصدا و همدل از مواضع ایران در برابر آمریکا دفاع می‌کنیم