گیتی موسوی، قوی‌ترین زن ایران رکورد اسکات را ثبت کرد
گیتی موسوی، قوی‌ترین زن ایران رکورد اسکات را ثبت کرد
گیتی موسوی، بانوی رکورددار تبریزی، رکورد جهانی اسکات را بهبود بخشید.

گیتی موسوی، قوی‌ترین زن ایران، رکورد جهانی اسکات را بهبود بخشید.

به گزارش آذرپرس؛ گیتی موسوی، بانوی رکورددار تبریزی توانست دو رکورد جدید ملی را با حضور جمعی از مسئولین و رسانه‌های استان و همچنین نماینده ثبت رکوردهای فدراسیون ورزش‌های همگانی، در باشگاه ورزشی اسپا در تبریز به ثبت رساند.

رئیس کمیته ثبت رکوردهای فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه گیتی موسوی درخواست ثبت دو رکورد را از فدراسیون داشتند، گفت: وی توانست در حضور رسانه‌ها دو رکورد جدید ملی را ثبت نماید که رکورد اولش بیشترین زمان ماندن در حرکت اسکات دیوار با تحمل وزنه ۲۷۵ کیلوگرمی بود که توانست مدت یک دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۷۵ صدم ثانیه این وزنه را در حرکت اسکات حفظ نمایند.

هادی رضایی ادامه داد: رکورد دوم نیز مربوط به آیتم جا به جایی لاستیک ۱۲۰ کیلو گرمی در زمان یک دقیقه بود که موفق شد ۱۱ دور جا به جایی لاستیک را در این مدت زمان داشته باشند.

وی افزود: گیتی موسوی و تمامی رکورد دارانی که در استان‌های مختلف رکوردشان به ثبت رسیده در کتابی به اسم رکوردهای ملی ایران در ابتدای سال ۱۴۰۰ به ثبت خواهد رسید و این کتاب در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

فدراسیون ورزش‌های همگانی تنها مرجع رسمی کشور برای ثبت رکوردها

رئیس کمیته ثبت رکوردهای فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان تأییدیه و ثبت رکوردها را به فدراسیون ورزش‌های همگانی واگذار کرده و تنها مرجع رسمی کشور برای ثبت رکوردها فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور می‌باشد، اضافه کرد: هر شخصی از هر نقطه کشور که بخواهد رکوردی را در زمینه ورزش ثبت نماید می‌تواند درخواست مکتوبش را به هیأت ورزش‌های همگانی استان محل سکونت خویش تحویل داده و این درخواست به فدراسیون ارجاع داده می‌شود که متعاقباً شرایط و ضوابط ثبت رکورد به ایشان اعلام خواهد شد.

گیتی موسوی که روز گذشته در غم از دست دادن پدر خود به سوگ نشسته بود بعد از ثبت رکورد در جمع خبرنگاران گفت: پدرم همیشه در صحنه رکورد و در کنارم حضور پیدا می‌کرد و متأسفانه روز گذشته او را از دست دادم و اکنون به این دلیل در اینجا حضور دارم تا اعلام کنم مشکلات و اندوهی که در زندگی‌ام وجود دارد نمی‌تواند مانع پیشرفت شود و این را می دانم که پدرم نیز خواستار این امر بود.

منبع: تسنیم